Kalite Sertifikaları

Kalite Sertifikaları

PAM-GLOBAL® boru sistemi, çatıdan kanala bir bütün ve birbiriyle uyumlu borular, bağlantı elemanları, fittingsler ve aksesuarlar içeren kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Üzerindeki kaplamalar ve bağlantı elemanları ile birlikte PAM-GLOBAL® serisi, dökme demirin olağanüstü sağlamlık ve dayanıklılık özelliklerinden yararlanarak tutarlı bir boru sistemi oluşturur.

PAM-GLOBAL® boru sistemi, çatıdan kanala bir bütün ve birbiriyle uyumlu borular, bağlantı elemanları, fittingsler ve aksesuarlar içeren kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Üzerindeki kaplamalar ve bağlantı elemanları ile birlikte PAM-GLOBAL® serisi, dökme demirin olağanüstü sağlamlık ve dayanıklılık özelliklerinden yararlanarak tutarlı bir boru sistemi oluşturur.

kalite
iso

ISO, Uluslararası Standart

ISO 9001 sertifikası, şirketin kalite yönetim sisteminin standardın gereksinimlerine tamamen uygun olduğununun bir üçüncü kurum (akredite kurum) tarafından onaylanmasıdır.

Bu sistem 70'den fazla ülkede tanınmaktadır. Kalite kontrol, Ar-Ge, üretim teknolojileri, şirket organizasyonu ve müşteri hizmetleri gibi işletmenin tüm faaliyetlerini kapsar.

ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi

Bu sisteme uygunluk belgesi, üretim süreci boyunca çevreye yapılan etkinin en aza indirilmesi için şirketin küresel bir yaklaşıma sahip olduğunu kanıtlar. İyileştirme, eylem planları ve daha iyi takip yöntemleri için yönergeler içerir.

PAM-GLOBAL® döküm elemanları %95 oranında hurda metalden üretilir ve 0 geri dönüştürülebilir. Dolayısıyla, imalatın çevre üzerindeki etkisi gerçekten minimuma indirilmiştir.

en877

EN 877 Standardı

"Binalardan su tahliyesinde kullanılan pik döküm borular ve fittingsler, bağlantı elemanları ve aksesuarlar"a ilişkin EN 877 Avrupa Standardı dünya çapında bilinen en kapsamlı standarttır. Teknik şartnamenin yanı sıra test yöntemlerini ve kalite kontrol unsurlarını belirler.

Katı demir bileşimi

 • Yüksek mekanik performans
 • Boyutsal oran
 • Aşınmaya karşı yüksek düzeyde koruma
 • Beton içi uygulamalar dahil, kaplama dayanıklılığı
 • Bağlantı elemanları için özel şartlar
 • Üretim tesislerinde etkin izlenebilirlik
geg

GEG RAL-GZ 698

Sankt Augustin’de bulunan GEG (Pik Döküm Drenaj Tekniği Kalite Birliği), “Pik Döküm Drenaj Tekniği Genel Kalite ve Test Yönetmeliği”nde pik döküm atık su boruları ve fittingsleri için özel kalite ve test kriterleri ile EN 877’de belirtilenin ötesinde ürün kalite şartlarını tanımlamıştır. Bu şartların yerine getirilmesi, RAL-Gütezeichen Entwässerungstechnik Guss (pik döküm drenaj tekniği kalite sembolü) almanın ve taşımanın ilk koşuludur. Harici kontrol, MPA-NRW (Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Malzeme Tetkik Dairesi) tarafından ön bildirimde bulunmaksızın yılda iki kez yapılır. (Ayrıntılı bilgi için, PAM-GLOBAL® Karşılaştırma Kılavuzu’na bakabilirsiniz.)

Sadece yangına karşı davranış drenaj sistemleri için emniyet kriterleri dahilinde tutlmuştur. (bkz. Yangın Güvenliği Bölümü).

İnşaat ürünleri için yangına karşı davranış, standart testler temelinde değerlendirilir ve bir EUROCLASS derecesi ile nitelendirilir. SAINT-GOBAIN PAM tüm ürün yelpazesi için - borular, fittingsler, bağlantı elemanları ve aksesuarları - mükemmel bir EUROCLASS derecesi elde etti: A2-s1,d0, ve bunu ürünlerinin üzerinde belirtmeyi seçti.

Avrupa çapında düzenlenmiş test yöntemlerini ve sınıflandırmayı esas alan EUROCLASS derecelendirmesi, seçilen malzeme ve ürün performanslarını karşılaştırmak için kullanılabilir.

ce

CE Markası

Artık PAM-GLOBAL® boruları üzerinde yeni bir işaret yer alıyor:

Kalite damgası isteğe bağlıdır. Amaca uygunluğu belirtmek ve müşteri-tedarikçi ilişkisi çerçevesinde ürünün değerini ortaya koymak için kullanılır. Ürünün temel kalite ve güvenlik şartlarını karşıladığını gösteren CE markası ise zorunludur. Kapsamı sağlık ve operasyonel güvenlikle sınırlıdır. Esasen pazar kontrolünden soru mlu yetkililere yöneliktir: CE markası sayesinde, ulusal gümrük yetkilileri ürünlerin temel güvenlik şartlarını karşılayıp karşılamadığını böylece Avrupa Birliği’ne girişine veya üye ülkeler arasında geçişine izin verilip verilmeyeceğini tespit edebilmektedir. EN 877’ye uygun olarak üretilen pik döküm atık su ürünleri üzerinde CE markası bulunması 1 Eylül 2009 itibariyle zorunlu kılınmıştır.

İnşaat malzemeleri CE standardında şu başlıklar altında değerlendirilir:

 1. Mukavemet
 2. Yangından koruma
 3. Hijyen, sağlık ve çevre
 4. Kullanım güvenliği
 5. Gürültüden koruma
 6. Enerji performansı ve ısı verimliliği

Atık su ürünleri ve sistemleri söz konusu olduğunda, yukarıdaki kriterlerden yalnızca yangın güvenliği zorunluluk kabul edilmiştir. Bu nedenle, atık su ürünlerinin yangın testine tabi tutulması zorunlu hale gelmiştir; testler sonucunda tayin edilen yangın sınıfını belirtmek ise üretici firmanın tasarrufundadır. Saint-Gobain PAM üreticiler arasında bir ilki gerçekleştirerek, belirtmek zorunlu olmadığı halde ürünlerin yangın sınıfını da üzerlerinde belirtmeyi seçmiştir. (Ayrıntılı bilgi için, Projeciler İçin CE Kılavuzu’na [İngilizce] bakabilirsiniz.)