KOLAY MONTAJ

 

KOLAY MONTAJ

Eksiksiz ve uyumlu ürün yelpazesi

Borular, kelepçeler, fittingsler, aksesuarlar: PAM-GLOBAL®, kaplamalar ve kelepçelerle birlikte, aynı kalite çizgisini koruyan geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Bileşenler

PAM-GLOBAL® atık su boru sistemleri esas itibariyle borulardan (genellikle 3 m uzunluğunda) ve çeşitli biçimlerde fittingslerden (dirsekler, çatallar vb) oluşmaktadır. Her bir PAM-GLOBAL® atık su ürün grubu karakteristik uygulamaları hedef alır ve kullanıcılara optimal güvenlik ve uzun dayanım ömrü sağlar.

Bağlantı elemanları

PAM-GLOBAL® pik döküm boru sistemleri, geçirme yöntemiyle monte edilen vidalı mekanik metal kelepçelerle birbirlerine bağlanmaktadır. Kelepçelerde esneme payını ve su sızdırmazlığı garanti etmek üzere lastik contalar bulunmaktadır. Farklı işlevler gören paslanmaz çelik kelepçeler mevcut olup, bunlarda standart EPDM veya NBR contalar kullanılabilir. Yüksek basınç yükü dayanımına ihtiyaç duyulduğunda, basınç kelepçeleri veya dişli bağlantı kelepçeleri önerilmektedir.

montaj1

Süreç performansını artırmak ve montaj kolaylığını optimize etmek

PAM-GLOBAL® borularının tasarım aşamasındaki amaç, pik döküm ürünlerini daha hafif kılarak şantiye montajını kolaylaştırmak ve montajcının güvenliğini artırmaktır. Bütün bunlara çevreye verilen zararın azaltılması hedefi de eklenince, hammadde ve enerji tüketimi azaltılırken, ürün kalitesi optimize edilmektedir. Ayrıca PAM-GLOBAL® pik döküm borularının tam istenen uzunlukta rahatlıkla kesilebilmesi, montaj sürecini önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Santrifüj döküm yönteminde aralıksız meydana gelen yenilikler sayesinde, son 20 yıl boyunca pik döküm boruların profilleri ve ağırlıkları optimize edilirken, dayanıklılıkları korunmuştur. Örneğin, DN 100 çaplı boruların 10 kg daha hafif olması demek, şantiyede daha fazla üretkenlik demektir.